Novinky

Zážitkové měření zraku metodou 3D

3D vyšetření zraku je nejnovější metoda měření zraku, která zajišťuje přesné stanovení dioptrií za dosud nejpřirozenějších podmínek. Využití moderních 3D zobrazovacích technologií umožňuje zcela nový způsob měření zraku, který je nejen velmi přesný, ale navíc příjemný.

V čem je 3D vyšetření zraku lepší než klasické vyšetření zraku?

U klasického měření zraku se vyšetřuje každé oko zvlášť. Metoda 3D měření zraku se odlišuje od klasické metody především tím, že se vyšetřují obě oči současně, což odpovídá reálným podmínkám běžného života. Výsledná dioptrická korekce je díky tomu přesná a velmi pohodlná na nošení.

Klasické vs. 3D vyšetření zraku

Klasické vyšetření zraku využívá černá písmena na bílém pozadí. Jedno oko je vždy zakryto. Výsledný obraz vzniká složením dvou samostatných obrazů pro pravé a levé oko až na úplný závěr vyšetření. U metody 3D vyšetření zraku měření probíhá na televizní obrazovce, obě oči jsou vyšetřovány současně po celou dobu vyšetření. Výsledný obraz se tvoří jako jeden celek, který je vnímán oběma očima.

Proč je dobré 3D vyšetření  zraku podstoupit?

Zrak je velmi důlezitým smyslem, zaznamenává až 80% všech informací. Zaslouží si proto naši pozornost  a péči. Stejně jako v jiných oborech, i v oblasti vyšetřování očí pokrok nelze zastavit. Pokud je pro vás zrak důležitý, dopřejte mu tu nejlepší a nejmodernější péči.

Jak 3D vyšetření zraku probíhá?

3D měření zraku se provádí s použitím speciálních polarizačních brýlí, přes které sledujete oběma očima celou plochu televizní obrazovky. Na pozadí je zobrazen prostorový objekt, nejčastěji nějaká krajina, což přirozeně navozuje vjem pohledu do dálky oběma očima současně. Na barevné pozadí (krajinu) jsou promítány různé typy znaků a testů. Po celou dobu vyšetření je mozek nucen spojovat obrazy obou očí v jeden, což je přirozené, a je tím dosaženo pohodlnějšího vidění.

 

 

Měření nitroočního tlaku bezkontaktním tonometrem

 

Nitrooční tlak je nutné sledovat, snížení či zvýšení jeho hodnot může signalizovat zdravotní problémy i závažná onemocnění. Preventivní kontroly nitroočního tlaku jsou jednou ze základních metod k odhalení většiny forem zeleného zákalu.

Normální nitrooční tlak je důležitý pro správnou funkci oka a pro zachování dobrého vidění. Tento tlak chrání oko před deformací (oko je zatěžováno očními víčky a okohybnými svaly) a také předchází jeho otokům. Hodnoty nitroočního tlaku během dne kolísají, nejvyšší nitrooční tlak je u většiny lidí ihned po probuzení, během dne pak klesá. Jeho hodnoty ovlivňuje tvorba a odtok nitrooční tekutiny, pokud se tekutiny tvoří nadbytek nebo se zhorší její odtok, tlak v oku se zvětšuje. Normální tlak je tedy výsledkem rovnováhy mezi tvorbou a odtokem, přičemž problematická není jen hodnota „nad“, ale i „pod“ normálem. Proto je sledování nitroočního tlaku důležité – naměřené hodnoty mohou upozornit na různé zdravotní problémy a onemocnění.

Hodnoty nitroočního tlaku jsou u zdravého oka v průměru 11-21 mmHg. Někteří pacienti ovšem mohou mít trvale tlak nad horní hranicí, a přesto u nich nikdy nedojde k rozvoji glaukomu. Naopak i u nižšího tlaku může dojít k závažnému poškození zrakového nervu. Výše tolerovaného tlaku je velmi individuální.

+420 739 106 882
Náměstí 13/15,
594 01 Velké Meziříčí
| Realitní hlídací pes | herní pc sestavy | Herní pc